Home / Македонија / Оставки поднеле Гордана Јанкулоска, Сашо Мијалков и Миле Јанакиески

Оставки поднеле Гордана Јанкулоска, Сашо Мијалков и Миле Јанакиески

Директорот на Управата за државна безбедност на МВР Сашo Мијалков и Миле Јанакиески, министерот за транспорт вечерва исто така поднеле оставки.

Информацијата за ова се уште не е потврдена. Владини извори  потврдија дека министерката Гордана Јанкулоска поднела оставка.

 

Имињата и гласовите на Мијалков и на Јанакиески беа едни од најчесто споменуваните во „бомбите“ што веќе два месеци ги објавува Зоран Заев, претседателот на СДСМ.

 

Извор: мкд

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*