Don't Miss
Home / Спорт / Пелистер финалист

Пелистер финалист

Фудбалерите на Пелистер се пласираа во финалето на купот, по победата над Академија Пандев во рулет пенал завршница.

Во финалето Пелистер ќе го брани купот проив екипата на Шкендија, која ја елиминира Ренова.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*