Home / Uncategorized / Протест на ВМРО ДПМНЕ пред судот

Протест на ВМРО ДПМНЕ пред судот

Стотината граѓани кои денеска протестираат пред Основниот суд Скопје 1 излегле на главната улица и ја блокирале.

Вмровците свират на сирени и цело време скандираат Македонија и слобода.

На протестот се појавил и генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*