Don't Miss
Home / Tag Archives: Игор

Tag Archives: Игор

Комплетната листа на кандидатите во “петката„

Изборна единица 5: 1. Игор Дурловски од Битола 2. Антонио Милошоски од Кичево 3. д-р Силвана Ангелевска од Битола 4. д-р Кирил Пецаков од Охрид 5. Јован Јаулески од Струга 6. Олга Лозановска од Битола 7. Ѓорѓија Сајковски од Кичево ...

Read More »

Игор Дурловски носител на листата на ВМРО ДПМНЕ во “петката“

Оперскиот пеач Игор Дурловски според извори на Битолски весник ке боде носител на листата во петтата изборна единица. Веднаш по Игор Дурловски на второ место ќе биде екс претседателката на Советот на Битола, Силвана Ангелевска, на добитно место е и ...

Read More »

За Чавков нема амнестија

Со новиот закон со кој ќе се обезбеди амнестија за настаните во Собранието на 27 април ќе бидат опфатени вкупно 30 лица, додека преостанатите 40-мина осомничени, обвинети и осудени ќе бидат изоставени според проектираниот опфат. Законот за амнестија најверојатно во ...

Read More »

Наредбата за напад на Собранието стигнала од Виена

„Нападите во Собранието ќе останат длабоко врежани во историјата на Македонија. Напаѓачите, кои денес се на обвинителната клупа, преку доказите ќе се види дека биле предводени од Александар Василевски-Нинџа и Никола Митровски- Кољо. Полицајците, пак, се поставиле на нивна страна. ...

Read More »

Нови 30 дневен притвор за Игор Југ

Игор Југ доби 30-дневен притвор и вратен е во истражниот затвор Скопје, откако Основното јавно обвинителство информира дека ја прошири истрагата против него. Тој е осомничен дека ја предводел толпата која упадна во Собранието на 27 април. Претходно, полицијата го преземала ...

Read More »

Проширена истрагата против Игор Југ

Од Основното јавно обвинителство Скопје информираат дека ја прошириле истрагата за Игор Југ, еден од осомничените за случувањата во Собранието. Вчера до судија на претходна постапка е поднесен предлог за продолжување на мерката притвор за осомничениот. Југ претходно доби осумдневен ...

Read More »

Југ со закани до Груевски

Фала што не намести на 27-ми, фала што не нарече насилници, напиша уапсениот Игор Југ во пораката до лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, објавена на  неговиот фејсбук профил. Тој е уапсен за инцидентите од крвавиот четврток во Собранието, каде што ...

Read More »

Тони Михајловски бара слобода за Игор Југ

  Игор Југ, осомничен за насилствата во Собранието, кого полицијата вчера го уапси во Куманово, ја издржува определената мерка притвор од осум дена. По предлог на Основното јавно обвинителство Скопје, судот при крајот на април годинава со Решение на осомничениот ...

Read More »

Уапсен Игор Југ

Денеска рано изутрина е уапсен Игор Југ, за настаните од 27 април во Собранието на Република Македонија. Од Министерството за внатрешни работи потврдуваат дека утринава е уапсен кумановецот Игор Југ, насилникот кој учествуваше во крвавите инциденти во Собранието на 27-ми ...

Read More »