Home / Tag Archives: Зоран (page 2)

Tag Archives: Зоран

Притвор за сите 6 пратеници

На термин даден од судија на претходна постапка во петокот, денеска во Кривичниот суд се јавија шестемина пратеници од ВМРО ДПМНЕ опфатени со предлогот на обвинителството за организиран криминал дека треба да им биде определен притвор поради настаните во Собранието ...

Read More »

Груевски: Размислуваме за понатмошните чекори

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, изјави денеска дека партијата се уште нема донесено одлука дали нејзините пратеници ќе го напуштат Собранието. Груевски не сакаше да открие повеќе детали ниту од средбата со премиерот, Зоран Заев, која се одржа синоќа во ...

Read More »

ВМРО организира митинг пред судот

Опозициската ВМРО ДПМНЕ денеска со соопштение повика на протест во 13:30 пред судот во Скопје. „Полицијата упадна во домовите на пратеници на ВМРО-ДПМНЕ, членови на Извршниот комитет, поранешни функционери на партијата и други јавни личности. Полицијата по наредба на Зоран ...

Read More »

Бошковски и Љубчо Георгиевски стануваат дел од власта

Разговорите за изборот на новиот министер за здравство се во тек со коалициските партнери од владејачката коалиција. Во опција се повеќе имиња. Реконструкција на Влада ќе има доколку биде избран кандидат кој не доаѓа од Алијансата за Албанците, изјави денеска ...

Read More »

Поддршка за професионалниот спорт

Општина Битола и јас како градоначалник ќе продолжиме да го поддржуваме спортот во општината и тоа во повеќе сегменти, вели кандидатот за градоначалник на Битола од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Зоран Илиоски. -Ќе продолжиме да го поддржиме професионалниот спорт и тоа ...

Read More »

Зоран Стојчевски директор на Агенцијата за земјоделие

Според информации на порталот на Битолски весник, екс советникот во Советот на општината Битола и кандидат за советник во новиот градски совет од листата на советници на СДСМ и Коалицијата “ Живот за сите “ Зоран Стојчевски е именуван за ...

Read More »

МЗ Даме Груев приоритет на новата локална власт

Денеска се наоѓаме на ул. „Даме Груев“која е само уште една потврда за недомаќинското работење на ДПМНЕ. Цели 3 мандати, Талески воопшто не водеше сметка за ниту една споредна улица, а и оние главните, на кои нешто се работеше, веќе ...

Read More »

Со нови инвестиции до нови работни места

Грижата за младите не се покажува само со убави желби и зборови туку со конкретни мерки, кои првенствено ке значат создавање услови за отворање нови работни места. И до сега се покажа дека невработеноста се намалува преку  директни инвестиции ( ...

Read More »

Зоран Стојчевски:Решенија за бројни инфраструктурни проблеми

Тука сме на улица „Солунска“ која што води кон градско поле каде што граѓаните кои што живеат во овој дел од градот Битола маки мачат од отворениот канал кој што се наоѓа во непосредна близина на нивните куќи и целокупното ...

Read More »

Градежна експанзија во Златниот рид

Поранешната битолска касарна, денес веќе новата населба Златен рид во следните четири години ќе доживее градежна експанзија. Овде ќе продолжиме да создаваме услови за нови колективни и индивидуални градежни инвестиции кои индиректно ќе значат раздвижување на  економијата на целата Општина ...

Read More »