Home / Вести / Алармантно: Над 150 лица позитивни

Алармантно: Над 150 лица позитивни

Во изминатото деноноќие во земјава се потврдени над 150 позитивни случаи на лица заболени од Ковид-19, потврдија од Институтот за јавно здравје за МИА.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

error: Content is protected !!