Home / Вести / Над 10 кандидати на ВМРО ДПМНЕ во трката за градоначалник на Битола

Над 10 кандидати на ВМРО ДПМНЕ во трката за градоначалник на Битола

        Во ВМРО ДПМНЕ во тек се внатрепартиски анкети за кандидат за градоначалник од ВМРО ДПМНЕ за следните локални избори.

        Ова го изјави денеска во Битола, лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој имаше средба со битолските бизнисмени.

        Тој изјави дека меѓу кандидати за градоначалник  се и кандидати кои се непартиски и дека очекува сигурна победа на претстојните локални избори.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*