Home / Вести / Пелистер Еурофарм во финалето на ракометниот куп

Пелистер Еурофарм во финалето на ракометниот куп

Со победата од 23:38 над Бутел ракометарите на Еурофарм Пелистер се пласираа во финалето на ракометниот уп на Македонија.

Во финалето за пехарот екипата на Еурофарм Пелистер ќе се сретне со екипата на актуелниот македонски и европски ракометен шампион Вардар

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*