Home / Вести / Пописот одложен за септември

Пописот одложен за септември

                Пописот, наместо од 1 до 21 април, ќе се одржи од 5 до 30 септември (25 дена)

Ова го договорија лидерите на СДСМ Зоран Заев и Христијан Мицкоски на ВМРО ДПМНЕ, а локалните избори, наместо во првата половина на октомври, да се одржат во втората половина од тој месец е договорот што го постигнаа лидерите на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ Зоран Заев и Христијан Мицкоски на  тет-а-тет средба во Клубот на пратеници..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*