Home / Вести / Рација на битолската полиција кај Буковски мост

Рација на битолската полиција кај Буковски мост

          Утринава, околу 6 часот, битолската полиција организираше рација.

          Според информации на Битолски весник  полицијата се сомнева дека во патничко моторно возило засега непознати лица шверцувале дрога.

          Но возачот на џипот  им избегал на полицијата, која  се пушти во потрага  по него.

          Засега не е познато  дали се работи на шверц на дрога, или на мигранти.

          Во СВР Битола засега, во интерес на истрагата не излегуваат со информација за каква акција се работи.

          Во потрага по избегантиот возач на џипот се вклучи и пограничната полиција.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

error: Content is protected !!