Home / Tag Archives: Чешка

Tag Archives: Чешка

13 рудари загинаа во експлозијата во рудникот во Чешка

Во експлозија на метан во рудникот во источниот дел на Чешка загинаа 13 рудари, од кои 11 се од Полска, а двајца се од Чешка, соопштија официјални лица. „Несреќата не ја преживеаја 13 рудари, од кои 11 се од Полска, ...

Read More »
error: Content is protected !!