Home / Tag Archives: Димовски

Tag Archives: Димовски

Чавков повторно вратен во Шутка

По цело деноноќие поминато дома откако Врховниот суд ги пушти од притвор, петмина сега обвинети за насилствата од 27 април, со одлука ка Кривичниот суд, повторно се спроведени во Шутка. Судот го прифати предлогот на обвинителство и поради опасност од ...

Read More »

Погребан Дени Димовски

По речиси еден месец од убиството во Мелбурн Австралија, вчера во селото Логоварди битолско беше погребан Дени Димовски(31), кој беше убиен во Мелбурн Австралија. Инаку Дени Димовски беше убиен во тепачка која се случила во ресторанот “ Корзо грил Хаус” ...

Read More »

Убиен битолчанец во Австралија

Тепачката која завршила фатално по животот на 31-годишниот Македонецот се случила пред македонскиот ресторан “Корзо Грил” во сопственост на Џим и Јасмина Рибаровски. Според медиумите, несреќниот настан се случил во раните утрински часови во саботата изутрина откако една непоканета група ...

Read More »

Концерт на Сара Ароесте

НУ Центар за култура-Битола вечер ќе организира концерт на американската музичка ѕвезда на ладино музика со битолско потекло Сара Ароесте која претпладнево пристигна во овој град. Семејството на Сара Ароесте потекнува од Битола и таа во текот на денот ќе ...

Read More »

Живко Митревски:Димовски нелигитмен претседател

Сè додека не се заврши примопредавањето, јас сум претседател на ССМ  и сè додека важат одлуките на 19 конгрес, а за тоа водиме правни постапки затоа има и забрана за упишување на друго лице, изјави на денешната прес конференција Живко ...

Read More »

Козметички промени во врвот на ВМРО ДПМНЕ

Промени, но и изненадувања во новиот состав на Извршниот комитет на ВМРО- ДПМНЕ. Од  врвот на партијата си одат долгогодишните членови и блиски соработници на Никола Груевски. Сите кои заминуваат се опфатени во истраги на СЈО. Од партијата официјално велат ...

Read More »