Don't Miss
Home / Tag Archives: двајца

Tag Archives: двајца

Двајца ново заболени битолчани од коронавирусот

Во  Битола од коронавирусот се заболени уште двајца битолчани, со што бројката се искачи на вкупно 8 лица. Од нив вкупно 4 заболени лица се сместени на болничко лекување во Инфективното одделение на Клиничката болница во Битола, додека останатите 4 ...

Read More »

Планинари од Скопје се изгубиле на Кајмакчалан

Група планинари од Скопје, кои во текот на вчерашниот ден од грчката страна на границата се искачувале на Кајмакчалан при враќањето се изгубиле. Според засега непотврдени информации на Нова Македонија вчреа околу 50 планинари од Скопје се искачиле на Кајмакчалан. ...

Read More »

Владата бара двајца економски промотори во САД и Канада

Владата преку Агенцијата за странски инвестиции и промоција на извозот објави оглас за двајца економски промотори во Индијанаполис во САД и Монтреал во Канада. Заинтересираните кандидати треба да имаат завршено високо образование, работно искуство од најмалку две години, одлично да ...

Read More »

Притвор за двајца разбојници од Битола

СВР-Битола на 17.10.2014 г. до Основното јавно обвинителство -Битола поднесе кривична пријава против лицата С.А. (23) С.Р. (21) и двајцата од Битола, заради постоење на основи на сомнение дека првопријавениот извршил две кривични дела “разбојништво” , а второпријавениот едно кривично ...

Read More »