Don't Miss
Home / Tag Archives: екипа

Tag Archives: екипа

Заврши проектот “ Кугламе и среќни сме“

Синоќа се одржа завршницата од проектот „Кугламе и сме среќни“ во кугларницата во Спортската сала „Боро Чурлевски“. Пред голем број љубители на овој спорт, кои едвај ги собра во кугларницата, се натпреваруваа осум екипи, кои беа предводени од јавни личности ...

Read More »

Уште еден Бразилец во Пелистер

Екипата на Пелистер ангажира уште едно засилување од Бразил. Денеска новото засилување од земјата на фудбалот, Бразил, отпатува со екипата на Пелистер на подготовки во Банско. Според информациите  од канцеларијата на Пелистер се работи за навален фудбалер, кој ќе го ...

Read More »

Пелистер пред елиминација од Челинџ купот

Пелистер ќе има многу тешка задача да ја прескокне првата пречка во Челинџ купот откако во првиот натпревар од третото коло загуби од Вогошча со 21:23, полувреме 10:10. Ракометарите на Пелистер се наоѓаат пред елиминација од Челинџ купот. Околу 3.000 ...

Read More »

Костадин Вешовски е новото име во екипата на Пелистер

По две сезони, десниот бек Костадин Вешовски се враќа во Битола, во екипата на РК Пелистер. Десниот бек е уште едно од многуте засилувања на битолскиот суперлигаш ова лето. Пранешниот младински репрезентативец во претходните две сезони настапуваше во РК Охрид и ...

Read More »

Успешен старт на кошаркарите на “Младост“

Во рамките на првото коло од младинската лига на Македонија за девојки родени 1997/98 г. кошаркарките на “Младост“  ја забележаа првата победа во Кавадарци над домаќинот Академик со резултат 54:46. Со одлична игра во одбраната победата не беше доведена во ...

Read More »

Могила Бимилк лидер во општинската „А” лига

Викендов се одигра редовното осмо коло од општинската “А” фудбалска лига по која лидет на табелата е Могила Би милк по победата на гости над екипата на Буковски. Во осмото коло се постигнати овие резултати: Буковски – Могилабимилк 0-3 Буково ...

Read More »

Тешко во Радовиш

Ракометарите на Пелистер во рамките на третото коло од машката супер лига утре гостуваат во Радовиш на истоимена екипа. За оваа средба тренерот на Пелистер, Игор Николовски вели: -Во Радовиш утре ќе патуваме со млада екипа во истиот состав како ...

Read More »

Во новата телевизија уште пред да проработи паднаа првите откази!?

Иако сеуште нема проработено новата регионална телевизја, чие седиште ќе биде во Касарната во Битола и која откако ќе се ребрендира по се изгледа ќе се вика ТВ “ Мега” веќе паднаа првите откази. Додека уредничкиот тим сеуште се екипира ...

Read More »