Home / Tag Archives: кандидатура

Tag Archives: кандидатура

СЈО го елиминира Талески од трката за градоначалник

Иако ВМРО ДПМНЕ сеуште размислува со кој кандидат за градоначалник да излези на престојните локални избори сепак едно е извесно. Актуелниот градоначалник на Битола, Владимир Талески речиси сигурно отпадна од конкуренција. Иако тој имаше амбиции да се трка за четвртиот  ...

Read More »

Жерновски независен кандидат за Центар

Андреј Жерновски, актуелниот градоначалник на Општина Центар, реши да се кандидира како независен кандидат и да не ја чека одлуката на СДСМ која може да биде и во корист на неговата кандидатура. Тој денес ги собрал законски потребните потписи на избирачи ...

Read More »

Горан Милевски, нов лидер на ЛДП?!

Екс- советникот на ЛДП во Советот на општината Битола и актуелен пратеник во сегашниот состав на парламентот, Горан Милевски не ги крие своите амбиции да го наследи лидерот на македонските либерал-демократи и актуелен градоначалник на Центар Скопје, Андреј Жерновски. Имено ...

Read More »