Home / Tag Archives: контроли

Tag Archives: контроли

Извршени 79 контроли

Претседателката на Инспекцискиот совет Магдалена Филиповска-Грашкоска, на денешната прес конференција во Владата ги презентираше наодите од инспекциски надзори од повеќе инспекциски служби во надлежност на Советот, кои интензивно се спроведуваат на терен, со цел да гарантираат целосно почитување на мерките ...

Read More »

Царинската управа со кампања „НЕ за нелегални алкохолни пијалаци”

Од Царинската управа информираат дека минатата недела при контрола на 25 објекти во Скопје, Битола, Прилеп, Охрид, Ресен и Демир Капија царинските службеници откриле 3 случаи на нелегална продажба на алкохол. Со цел подигање на свеста на граѓаните и нивно ...

Read More »

СВР Битола:При контрола на 1794 возила, констатирани 441 прекршоци

Во текот на изминатата седмица (15.06.-21.06.2015година) од страна на полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Битола,при сообраќајни контроли се контролирани вкупно 1794 возила,при што се констатирани 441 прекршоци и тоа: Во 30-случаи е констатирано присуство на алкохол кај возачите, ...

Read More »

СВР Битола: Oд 1.754 сообраќајни контроли, констатирани 327 прекршоци

Во текот на изминатата седмица Секторот за внатрешни работи-Битола изврши сообраќајни контроли на вкупно 1.754 возила, при што констатирани се 327 прекршоци. Од СВР-Битола посочуваат дека и понатаму најчести се сообраќајните прекршоци во кои возачите ја пречекоруваат дозволената брзина и тоа во 105 ...

Read More »

Заканите кон инспекторите се пожестоки и од дупнатите гуми

Нападите на возила по паричните казни и „пломбите“ што инспекторите ги ставија на неколку познати битолски кафулиња во целост го отсликуваат одмаздничкиот карактер што владее кај битолчани. Во прилог на тезата на чаршиските коментари битолчани го посочуваат и уништувањето на ...

Read More »

УЈП контролираше 50 објекти и “заработи “ 69.000 евра

По дупењето на гумите на 6-те службени возила на Регионалната дирекција во Битола, УЈП Битола како што најави не само што не се повлече пред заканите на насилниците туку ги засили и заостри контролите. Дванаесет тима на даночни инспектори, во ...

Read More »

Издупени гумите на возила на УЈП во Битола

Тркалата на неколку возила на Управата за јавни приходи во Битола кои се паркирани пред седиштето на  Регионалата дирекција вечерва беа издупени од засега непознати лица. Управата за јавни приходи ја известила битолската  полиција која направи увид на лице место. ...

Read More »

Сообраќајни контроли на 2.611 возила во изминтиве денови

СВР Битола во периодот од 3-ти до 9-ти ноември изврши сообраќајни контроли на вкупно 2.611 возила и притоа се констатирани 534 прекршоци. Од секторот за односи со јавност при СВР Битола соопштуваат дека 32 возачи се затекнати под дејство на ...

Read More »

СВР-Битола со зачестени сообраќајни контроли

СВР-Битола во измината недела изврши сообраќајна контрола на 3.019 возила и при тоа констатирани се 568 прекршоци, информираат од Секторот за односи со јавност на СВР-Битола. Најголем дел од сообраќајните прекршоци во 119 случаи има пречекорување на дозволената брзина, во ...

Read More »

СВР Битола: При сообраќајни контроли на 1680 возила, констатирани се 422 прекршоци

Во текот на изминатата седмица (13-19.10.2014 година) од страна на полициски службеници од СВР- Битола, при сообраќајни контроли се контролирани вкупно 1680 возила, при што се констатирани 422 прекршоци и тоа: – Во 12 случаи е констатирано присуство на алкохол ...

Read More »