Home / Tag Archives: лице

Tag Archives: лице

За Чавков нема амнестија

Подгрупата за помирување го утврди Предлог текст на законското решение за амнестија за настаните од 27 април со кое нема да бидат опфатени нарачателите и организаторите на настаните од крвавиот четврток и официјално инфомираше претседателот на групата Рамчиловиќ . Ова ...

Read More »

Спасовски: Полицијата беше на висина на задачата

По долго време Република Македонија е горда што имаше фер, демократски и мирни избори, оцени денеска на прес-конференција министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски по завршување на вториот круг од изборниот процес на Локалните избори и се заблагодари на полицијата ...

Read More »

Талески ја доби првата главна улога: Сомнително лице

Откако во средата си замина од градоначалничката функција и наместо по црвениот тепих, од  Кабинетот цели 12 години ни го режираше ѝивотот во градот си замина сам од зад општинската зграда со својот приватен автомобил, сега веќе екс градоначалникот на ...

Read More »

Бегајки од полицијата предизвикал сообрќајка

Во текот на месецот СВР Битола поднесе и три кривични пријави заради постоење на основи на сомнение дека сторил кривично дело “Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори” и тоа: – Против К.З.(32) од ...

Read More »

Верижен судар во Словенија:Едно лице загина, 30 повредени

Едно лице загина, а 30 се повредени во верижен судар на 50 автомобили во централна Словенија, по снежното невреме, проследено со силен ветер, пренесе МИА. Во несреќата загина 25-годишен државјанин на Швајцарија, а во болница во Љубљана се примени 14 ...

Read More »