Home / Tag Archives: Љупчо

Tag Archives: Љупчо

Љупчо Георгиевски режира во Прилеп

Пиреј“ од Петре М. Андреевски, во режија на Љупчо Ѓорѓиевски, е новата претстава што се подготвува во театарот „Војдан Чернодрински“, чија премиера ќе биде на крајот на април. Првпат во драмска форма текстот е изведен во 1982 година во Битолскиот ...

Read More »

Палчо на распит во СЈО

Бизнисменот Љупчо Палевски, по 20 часа поминати во полициска станица.од попладнево е во СЈО да одговори на прашањата на обивнитеите, потврдија од неговата одбрана. Досега од СЈО нема официјална информација зошто го сомничат потврдуваат смао дека е приведен за потребите ...

Read More »

Латас куртули од Шутка, останува без пасош

Апелацискиот суд ги одби барањата за притвор на СЈО за Драган Павловиќ – Латас и екс вице – премиерот за економски прашања, Владимир Пешевски. Повисокиот суд ги потврди одлуките на Кривичниот кој одлучи наместо да ги испрати во затворот во ...

Read More »

Триесет дена притвор за атентаторот на Тодоров

Триесет дена притвор му се изречени на дедото на Тамара, Љупчо Стојановски, кој е осомничен за обид за убиство на поранешниот министер за здравство Никола Тодоров, во кого вчера пукаше со огнено оружје. За време на рочиштето во Кривичниот суд ...

Read More »

Дедото на малата Тамара пукаше во екс министерот Никола Тодоров

Љупчо Стојановски(60) од велешкото село Каласлари со два истрела од огнено оружје денеска се обиде да го убие  екс  министерот за здравство, Никола Тодоров. Инцидентот се случи околу 12 часот пред Министерството во моментот кога Тодоров излегол од автомобил и ...

Read More »