Home / Tag Archives: мајка

Tag Archives: мајка

Сурогат мајка роди близначиња за својата ќерка

Во болницата Плодост вработените деновиве постигнаа нов успех. 51-годишна жена како сурогат мајка роди две близначиња. Сурогат мајката на свет донесе две близначиња за нејзината ќерка. Реткото сурогат мајчинство го овозможи  тимот за ин витро фертилизација (ИВФ)  предводен од прим. Д-р ...

Read More »

Катица стигна Гевгелија да ја погреби мајка си

Со полициска придружба пристигна специјалната јавна обвинителка Катица Јанева на погребот на својата мајка. Во капелата на градските гробишта, полициските службеници ја спроведоа преку задниот влез.   Барањето за присуство на погребот, вчера до судијата на претходна постапка го упати ...

Read More »

Мајка и син загинале во пожар во Битола

Надлежен обвинител од Основното јавно обвинителство – Битола врши увид во куќата во која ноќеска избувнал пожар, при животот го загубија мајка и син. Како што информираат од Обвинителството, пожарот избувнал во семејна куќа во Битола денеска во раните утрински ...

Read More »

Подобри услови за станарите на домот “ Мајка Тереза“

Општина Карпош пристапи кон реализација на даденото ветување за подобрување на амбиентот на старскиот дом „Мајка Тереза“ во Злокуќани. Во рамки на тоа почна поставувањето на оградата – гелендер по скалите и на тремот. Освен тоа се работи на поставување ...

Read More »

Битола доби мајка на градот

Иако засега тоа се неофицијални информации сепак според сите пристигнати резултати речиси е сигурно дека Наташа Петровска победи во првиот круг и дека Битола по  12 годишното владеење на Валдимир Талески доби мајка на градот.

Read More »

Се роди илјадитото бебе во болницата “Плодност“

Михаил е илјадитото бебе кое што деновиве се роди во најсовремената  приватна болница “Плодност“. Дваесетгодишната Андријана Кукиновска заедно со Михаил влегоа во историјата на долгогодишното постоење на оваа болница.   Целокупниот трошок за породувањето на Михаил го покри приватната болница ...

Read More »