Don't Miss
Home / Tag Archives: Миленко

Tag Archives: Миленко

Миленко Неделковски:Не се чуствувам виновен

Не се чувствувам виновен“. Вака на денешното судско рочиште се изјасни водителот Миленко Неделковски на кој му се суди за ширење на говор на омраза. Тој кривично се гони за ширење расистички и ксенофобичен материјал, во врска со неговиот коментар ...

Read More »

Миленко Неделковски на обвинителна клупа

Водителот Миленко Неделковски на 17 јануари следната година ќе седне на обвинителна клупа за ширење на говор на омраза. Тој кривично се гони за ширење расистички и ксенофобичен материјал, во врска со неговиот коментар на социјалната мрежа Фејсбук каде се ...

Read More »

Миленко бара од Иванов да прогласи воена состојба

Водителот, Миленко Неделковки, по синоќешните протести против договорот со Грција, денеска побара од претседателот да воведе воена состојба доколку дојде до уште еден судир меѓу демонстрантите и полицијата. „Уште еден ваков чин на насилство од хунтава ќе значи дека Претседателот ...

Read More »

Дали Мијалков му откажа послушност на Груевски

Што се крие зад оставката на Мијалков, која му претходеше на седницата на Централниот комитет. Ова прашање се погласно си го поставуваат членовите на ВМРО ДПМНЕ. „Извршен во овој момент има драматичен состанок! Оставки и повлекувања од сите нивоа, напиша ...

Read More »