Home / Tag Archives: минути

Tag Archives: минути

Латас прво градел подоцна барал дозволи

Нови 33 „бомби“, денеска беа објавени на судското рочиште за случајот „Тревник“, во кој објвинети се Драган Павловиќ Латас и неговите двајца браќа, Срѓан Павловиќ и Звездан Павловиќ. Овие аудио разговори, во траење од еден час и 50 минути, на ...

Read More »

Заев само две минути бил удостоен од Иванов

Две минути. Толку траеше средбата на претседателот Ѓорѓе Иванов со премиерот Заев и министерот за надворешни работи, Димитров. Иванов го прекинал и напуштил состанокот, одбивајќи да ги чуе нивните аргументи за договорот. Од неговиот кабинет најавија дека претседателот во текот ...

Read More »

Лисици за активистите на Левица

Со образложение дека го попречуваат јавниот ред и мир и дека носат транспарент кој повикува на омраза, четворица членови на Левица биле спречени во обидот да направат мирен протест – обвинуваат од партија. Велат дека половина час биле држени со ...

Read More »