Don't Miss
Home / Tag Archives: Младен

Tag Archives: Младен

Средба Чадиковски-Димовски во Парламентот

Денеска во Собранието на СРМ, Претседателот на ЗНМ Младен Чадиковски и Директорот Драган Секуловски остварија средба со Илија Димовски, Претседател на собраниската Комисија за избори и именувања. На средбата се разговараше за блокираниот процес за избор на членовите на Советот на ...

Read More »

Огнен Јаневски нов главен уредник на ТВ 24

Огнен Јанески,  долгогодишен новинар и уредник на повеќе емисии во ТВ 24, е поставен за нов главен и одговорен уредник на оваа телевизија. Тој доаѓа на местото на Младен Чадиковски, кој ја извршуваше оваа функција, а денеска се повлече по ...

Read More »

Тимоние со честитка до Чадиковски

Амбасадорот на Франција во Република Македонија, неговата екселенција Кристијан Тимоние упати честитки до новоизбраниот претседател на ЗНМ, Младен Чадиковски. „Вашето назначување ги вреднува високите професионални квалитети што ги покажавте во текот на вашата долгогодишна кариера“, напиша амбасадорот Тимоние во писмото ...

Read More »

УО на ЗНМ: Чадиковски легитимно избран за претседател

Управниот одбор на конститутивната седница одржана на 17 декември 2018 година едногласно донесе автентично толкување на одредбите од Статутот на ЗНМ кои се однесуваат на одржаното Изборно собрание според кое Претседателот на ЗНМ, Младен Чадиковски, е легитимно избран со мнозинство гласови ...

Read More »

Младен Чадиковски нов претседател на ЗНМ

Младен Чадиковски е новиот претседател на Здружението на новинари. Тој со 86 гласа го победи својот противкандидат Столе Наумов од Канал77, за кој имаше 77 гласови. Покрај ова, беа избрани и членови за Управниот и Надзорниот одбор и на Советот ...

Read More »

Чадиковски и Наумов кандидати за претсеадтел на ЗНМ

Вчера беше послендиот рок до кога можеа да се пријават кандидати за нов претседател на ЗНМ, кој треба да го замени досегашниот претседател Насер Селмани на кого му заврши мандатот. За Претседател на ЗНМ на овие избори се кандидираа новинарите: ...

Read More »