Don't Miss
Home / Tag Archives: порака

Tag Archives: порака

Домашниот притвор како (пре)порака

                                           Откако деновиве не стрефи корона вирусот за 360 степени ни се смени не само начинот на живот, туку и начинот и филозофијата на размислување.           Лично мислам дека дури сега  станавме свесни колку сме беспомошни суштества. ...

Read More »

Поддршка на градоначалничката Петровска за иницијативите на “ Порака “

            Со голема креативна енергија во себе и задоволство од постојаната комуникација и поддршката од Општина Битола, членовите на Центарот за поддршка на лица со интелектуална попреченост „Порака“, денес ја посетија градоначалничката м-р Наташа Петровска, со цел да и го ...

Read More »

Ѓорге Иванов: Да го чуваме тоа што го имаме

Празниците не се само за празнување, туку и за потсетување, рече претседателот Ѓорге Иванов, кој утрово присуствуваше на архиерејската литургија по повод празникот Божик во Соборниот храм „Св. Климент Охридски“ во Скопје. -Празниците треба да не потсетуваат на сето она ...

Read More »

Груевски ги слушаше бомбите на Ставревски

Од бомбите кои денеска беа презентирани во Кривичниот суд, за случајот „Траекторија“, се слушна и како поранешните министри Зоран Ставрески и Миле Јанакиески, го озборувале тогашниот нивен шеф, Никола Груевски, во врска со договорот за изградба на автопатот Кичево -Охрид, ...

Read More »

ГДОМ: Избори на петти јуни за да се стави крај на политичката криза

Во текот на изминатата недела во Битола, мирни масовни собири организираше Граѓанското движење за одбрана на Македонија, ГДОМ, од каде во повеќе наврати се упати пораката дека единствено со одржувањето на распишаните предвремени парламентарни избори на петти јуни, ќе се ...

Read More »