Don't Miss
Home / Tag Archives: повреди

Tag Archives: повреди

Петмина загинати во судир на воз и автобус кај Ниш

Бројот на загинати во несреќата што се случи утрово кај Ниш, кога воз удри во автобус, се искачи на 5. Повредени се 30 луѓе. Од силината на ударот, автобусот, кој пренесувал деца во средно училиште, е преполовен. Повредените се згрижени ...

Read More »

Прегазена средновечна жена

Вчера во 19,10 часот во Битола на бул.„ 1-ви Мај“ се случила сообраќајна незгода во која патничко моторно возило „опел корса“ со битолски регистарски таблички, управувано од Д.Д. (71) удрило во пешакот М.Р. (56) од Битола. Во незгодата М.Р. се здобила ...

Read More »

И повредената девојка транспортирана во Скопје

Тешко повредената девојка од Битола, Т. С. на возраст од 21 година, како и момчето Х.С. 19 ќе биде транспортирана за Скопје на потанатомошно лекување. Девојката, која се здоби со тешки телесни повреди се наоѓа исто така во тешка здраствена ...

Read More »