Home / Tag Archives: претрес

Tag Archives: претрес

Зоран Божинвски пуштен од притвор

Новинарот Зоран Божиновски денеска излегува од притвор во затворот во Шутка, потврдија  од Кривичниот суд. „Судечкиот судија на денешниот главен претрес донесе одлука со која предлогот на обвинителот се уважува и мерката притвор се укинува, а согласно предлогот се определуваат ...

Read More »

Уапсен дилер на дрога

СВР Битола поднесе кривична пријава против битолчанецот Г.З.(38) продавал наркотици. Во јуни годинава во Битола од страна на полицијата е извршен претрес во домот на пријавениот, при што се пронајдени две пакувања со тежина од 10,17 грама мешавина од „креатин” ...

Read More »