Home / Tag Archives: претседателот

Tag Archives: претседателот

Утре седница на парламентот за одземање на имунитетот

Претседателот на Собранието, Талат Џафери за утре на пладне ја закажа пленарната седницата на која ќе се одлучува за одземањето на имунитетот на пратениците Крсто Мукоски, Љубен Арнаудов, Јохан Тарчуловски, Сашо Василевски, Љупчо Димовски и Жаклина Пешевска, во врска со ...

Read More »

Груевски има(л)закани по живот.Неопходни се 20 телохранители

Партијата на Никола Груевски потврди дека тој бара најмалку 20 телохранители и дека се чувствува загрозен, но не даде одговор на прашањата кој му се заканува на екс премиерот и зошто тие закани не се пријавени во полиција. „Претседателот на ...

Read More »

Нимиц на средба со Заев

Специјалниот претставник на Обединетите Нации во разговорите меѓу Македонија и Грција Метју Нимиц денеска во 9 часот има средба со премиерот Зоран Заев. Нимиц е во неколкудневна посета на Скопје на разговори со државниот врв за можностите за решавање на ...

Read More »