Home / Tag Archives: профил

Tag Archives: профил

Александар Кирацовски:Битола со Наташа ќе биде место каде вреди да се живее

Потврдувајки ја кандидатурата на  Наташа Петровска, за  кандидатка на СДСМ за градоначалничката функција во Битола, генералниот секретар на партијата, Александар Кирацовски изјави дека Наташа  победила на партиските анкети во конкуренција на уште 11 други кандидати. – Несакајќи да се навраќам ...

Read More »

Груевски: Ниту сум го видел, ниту сум се чул со Заев по изборите

Никола Груевски по  изјавата на Заев дадена во Битола,  дека и за време на кампањата и по изборите постојано биле во комуникација, реши да го демантира со објава на неговиот Фејсбук профил. -Со Заев по изборите се немаме ниту видено ...

Read More »