Don't Miss
Home / Tag Archives: РК Пелистер

Tag Archives: РК Пелистер

Прва прес конференција на новото раководство на Пелистер

Новиот управен на одбор на РК Пелистер денеска  ја одржа првата  официјална прес-конференција, на  која ја запозна јавноста со плановите и амбициите на клубот за идната сезона. . Претседателот Васко Ковачевски и спортскиот директор Златко Димитровски најавија дека з аПелистер ...

Read More »

РК Пелистер на продажба

Ракометниот клуб Пелистер повторно е на продажба. Откако првиот обид  пред неколку години Пелистер да го купи Силјан Мицевски не успеа, сега општината Битола  по втор пат прави обид да го продаде Пелистер. Според информации на поратлот на Битолски весник ...

Read More »

Одлука за продажба на РК Пелистер

Советниците на Советот на утрешната седница ќе расправаат и за предлог одлуката на Општината за формирање на акционерско друштво кое во наредниот период ќе управува со РК Пелистер. Според  предлог- одлуката, која веќе им е доставена на советниците најверојатно нови ...

Read More »

Пелистер против Преспа со младинците

По заминувањето на петнаесеттина ракометари на Пелистер тренерите на Пелистер мака мачат да одржат тренинг, а на секој тренинг едвај има по три-четири ракометари, а сезоната започнува за три дена. Прв противник на Пелистер е Преспа, а нетпреварот ќе се ...

Read More »

Општината, ГП “Пелистер“ и “ Цермат “ сопственици на РК Пелистер

Нови сопственици на ракометниот клуб Пелистер ќе бидат Општината Битола, фирмата “ Цермат “ и ГП “ Пелистер”. Вака стои во предлог- одлуката на Советот на Општината Битола, која ќе се најде на дневен ред пред советниците на Советот на ...

Read More »

РК Пелистер останува под државна капа!?

Ракометниот клуб Пелистер, кој не успеа да се трансформира останува под државна капа и во наредниот период негов сопственик ќе биде општината Битола!? Иако оваа информација сеуше нема официјална потврда, сепак од добро информирани извори на порталот на Битолски весник, ...

Read More »