Don't Miss
Home / Tag Archives: Рускоска

Tag Archives: Рускоска

Катица не дала исказ, чека да ги види доказите на Рускоска

По еден час поминат во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева повторно е на пат кон истражниот затвор „Скопје“. Таа денеска не дала исказ пред обвинителката Вилма Русковска, а тоа според нејзината ...

Read More »

Наскоро ќе се знаат нарачателите за упадот во Собранието

Шефицата на обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Русковска изјави  дека наскоро ќе се знаат нарачателите и организаторите на упадот во Собранието на 27 април. Таа го посочи телефонскот разговор на Нинџа со неговиот брат, дел од ...

Read More »

Рускоска: Не сум задоволна од законот што е донесен

Како обвинител кој вложил многу труд, многу работа во предмет, но и како граѓанин на оваа држава не сум задоволна од Законот за амнестија, изјави Јавната обвинителка Вилма Рускоска по завршување на денешното рочиште за случувањата од 27 април минатата ...

Read More »

Во случај на нови докази судењето за 27 април почнува од почеток

Јавната обвинителка Вилма Русковска денеска изјави дека се прибираат докази за лицата кои беа дополнително споменати на судењето за случувањата во Собранието за 27 април, оти, како што рече, не може да се поведе постапка само врз основа на исказ ...

Read More »