Home / Tag Archives: слета

Tag Archives: слета

Коѕијас слета во Скопје

Грчкиот министер за надворешни работи, Никос Коѕијас предмалку слета во Македонија, на аеродром со новото име „Меѓународен аеродром Скопје“. Тој вечерва треба да има работна вечера со неговиот македонски колега, Никола Димитров, додека утре треба да започне официјалниот дел од ...

Read More »