Don't Miss
Home / Tag Archives: средби

Tag Archives: средби

Ѓорчев: Во Македонија има политички прогон

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев како шеф на делегацијата на Собранието на Република Македонија при парламентарното Собрание на ОБСЕ учествува на годишното собрание во Берлин. Во рамките на Собранието на ОБСЕ, Ѓорчев се сретнал со пратениците во германскиот Бундестаг Фолкмар ...

Read More »

Кирацовски на средби со граѓаните на Битола,Новаци и Могила

Генералниот секретар на СДСМ, Александар Кирацовски заедно со орагнизациониот секретар на СДСМ, Миле Зечевиќ и во текот на вчерашниот ден ги продолжи интензивните средби со граѓаните ширум Македонија. Кирацовски беше во посета на Пелагонискиот регион каде што се сретна со ...

Read More »

Марјан Секуловски го одржа првиот тренинг

Со Марјан Секуловски како нов шеф на стручниот штаб Пелистер денес ги почна подготовките за вториот дел на шампионатот. „Започнавме во Битола, каде ќе имаме по еден тренинг дневно до сабота, а в недела ќе биде првиот слободен ден. Од понеделник ќе ...

Read More »

Средба на градоначалничката Петровска со битолчани

Градоначалничката на Општина Битола, м-р Наташа Петровска и денес имаше отворен ден за средби со граѓаните на Општина Битола. Овој е втор петок, откако градоначалничката започна со реализација на ваквите активности, преку кои на директен, непосреден начин остварува комуникација со ...

Read More »

Линхтенштајн декласиран

Македонската фудбалска репрезентација со триумф од 4:0 над Лихтенштајн остварен вечерва на стадионот „Младост“ во Струмица го заврши квалификацискиот циклус за Мундијалот што следната година ќе се игра во Русија. „Црвено-жолтите“ во целост ја оправда фаворитската улога и со по ...

Read More »

Илиоски на средба со Ромите

Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за Битола, Зоран Илиоски денеска беше на средба со претставници на Ромската заедница. Придружуван од кандидатите за советници, Илиоски со сограѓаните разговараше за нивните проблеми, порачувајќи им дека ќе бидат посветени на решавање на тие ...

Read More »

Лилјана Кузмановска: Ќе продолжи соработката со невладините организации

Кандидатките за пратенички во Петтата изборна единица на Коалицијата “За подобра Македонија” предводена од ВМРО-ДПМНЕ, Лилјана Кузмановска и Олга Лозановска, викендов во Битола остварија средби со претставнички на невладините и граѓански организации од Битола,  со кои во изминатиот период можат ...

Read More »

Се одржаа Пелагониските културно-научни средби во општина Новаци

Викендов,  во  општина Новаци по 16.  пат успешно беа организирани  Пелагониските културно-научни средби. Како резултат на оваа научна манифестација низ годините произлегоа многу трудови и исто толку зборници. Средбите за прв пат беа организирани во 2001  година и досега учество ...

Read More »

Општинската администрација на средби со жители од месни и урбани заедници

Денеска,  15.09.2016 (четврток) во 17:30.ч средба на Претседателката на Советот  на Општина Битола, Силвана Ангелевска  и дел од општинската администрација со жители  во месната  заедница с.Логоварди, а во 19:30.часот  во урбаната  заедница “Блаже Рогозинаро”, информираат од битолската локална самоуправа.   ...

Read More »

Груевски и Зев на одвоени средби со европратеници во Стразбур

Премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски пристигна во Европскиот парламент околу 17 часот попладнево, каде веднаш потоа се упати на средба со претседателот на групата на Европските народни партии, Манфред Вебер и со еврокомесарот за соседска политика, Јоханес Хан, ...

Read More »