Home / Tag Archives: територија

Tag Archives: територија

Земјотресот во Охрид го стресе регионот

Земјотресот со јачина од пет степени според Рихтеровата скала што попладнево го погоди охридскиот регион во 13.18 часот бил почувствуван на цела територија на Македонија и околните земји, соопштуваат од Сеизмолошката опсерваторија во Скопје. Епицентарот се наоѓа на 10 километри ...

Read More »

Превентивна систематска дератизација

Јавната здравствена организација Центар за јавно здравје  почна да врши превентивна систематска дератизација на територијата на Битола. Од Центарот соопштуваат дека дератизацијата се врши со поставување отровни мамци за уништување глодачи на повеќето локации во градот. – Со дератизацијата се ...

Read More »