Home / Tag Archives: тренинг

Tag Archives: тренинг

Пелистер утре стартува со подготовки

Фудбалерите на Пелистер по десет дневната пауза утре стартуваат со подготовките за новото првнество. Се очекува првата прозивка утре да ја одржи новиот тренер на Пелистер Илчо  Захариевски, кој според извори на Битолски весник е наследникот на Наџи Шенсои, кој ...

Read More »

Успешно одржан 4. Летен тренинг на плажа 2015

И оваа година, традиционално, четврти пат по ред, двократниот светски првак во екстремна самоодбрана и главен тренер во Top Fitness System, Дијана Неделковска го одржа Летниот тренинг на плажа. Плажата на “Pizza Bar Beach“ во Претор на Преспанското езеро беше ...

Read More »

Летен тренинг на плажа со светскиот шампион во екстремна самоодбрана Дијана Неделковска

На 28 јуни (недела) со почеток од 9 часот на плажата “Pizza Bar Beach” во Претор на Преспанското езеро традиционално по 4-ти пат ќе се одржи “Летниот тренинг на плажа – Beach Body Workout 2015”. Организаторот Дијана Неделковска, долгогодишен спортист ...

Read More »

На тренинг со Ѓоко Хаџиевски, тренер на Пелистер: Напредуваме подобро од предвиденото

Иако,  во саботата беше последниот врнежлив ден тоа не беше пречка фудбалерите на Пелистер заедно со својот тренер Ѓоко Хаџиевски го одработуваа попладневниот тренинг. По завршувањето на два и пол часовниот тренинг тешко беше да се каже дали тоа што ...

Read More »

Грција останува главна база за тренинг за мото-кросистите

Најголем дел од македонската мото-репрезентација на Македонија, односно возачите кои се натпреваруваат во Источно- европскиот шампионат поради ладното време и немањето услови за тренинг во Македонија, викендите ги поминуваат во Грција. На патеката во Толемаида, Грција, меѓу македонските репрезентативци беа ...

Read More »

Хаџиевски: Посилни сме од есенскиот Пелистер

Фудбалерите на Пелистер во неделата се вратија во Битола по 14 дена подготовки кои ги минаа во Белек, Анталија. По двете седмици на “пелистерци“ им преостануваат помалку од две седмици до стартот на пролетниот дел кој е закажан за 1 ...

Read More »

ЛТД во соработка со патеката во Толемаида

Лошите услови кои имаат мото-кросистите во Битола ги натераа да барат патеки за тренинг во Грција. На патеката кај Толемаида покрај тренинзите се разви и пријателство со сопственичката на патеката Лена Никол. -Имаме соработка со сопственикот на мото-патеката од минатите ...

Read More »

Ѓоко ќе прозива утре

Утре на пладне во 12 часот на стадионот под “Тумбе кафе“  новиот тренер на Пелистер, Ѓоко Хаџиевски ќе ја одржи првата прозивка на фудбалерите кои ќе конкурираат за првиот тим за наредниот пролетен дел од годинашната фудбалска сезона. На фудбалерите ...

Read More »