Home / Спорт / Пелистер утре стартува со подготовки

Пелистер утре стартува со подготовки

Фудбалерите на Пелистер по десет дневната пауза утре стартуваат со подготовките за новото првнество.

Се очекува првата прозивка утре да ја одржи новиот тренер на Пелистер Илчо  Захариевски, кој според извори на Битолски весник е наследникот на Наџи Шенсои, кој предвреме го раскина договорот со битолскиот прволигаш.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*