Home / Tag Archives: ЦК

Tag Archives: ЦК

Мицкоски го отфикари Мијалков

Претедателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното интервју на телевизија Алфа рече дека не сака да го коментира второто писмо од Сашо Мијалков и дека тоа за него и завршена книга. -Сите ние смртниците сме времени и јас сум времен ...

Read More »

ВМРО ДПМНЕ повика на бојкот на Илинденските прослави

ВМРО-ДПМНЕ соопшти дека на седницата на Централниот Комитет одржана на 29-ти овој месец, се разговарало за се погласните шпекулации дека за време на чествувањето на македонскиот национален празник Илинден ВМРО-ДПМНЕ наводно ќе организирала инциденти и насилства. „Централниот Комитет исто така ...

Read More »