Home / Tag Archives: Цуне

Tag Archives: Цуне

Почина Предраг Гојковиќ Цуне

Доајенот на српската староградска и народна музика, Предграг Гојковиќ – Цуне почина денеска на 85-годишна возраст, јави РТС. Гојковиќ е роден во 1932 година во селото Брзан во Шумадија. По завршувањето на средното образование во Белград, се запишал на Трговската ...

Read More »