Home / Tag Archives: управа

Tag Archives: управа

Пелистер ни на небо, ни на земја

Во моментот кога во Русија се играат завршните  натпревари од Светското првенство  депласирано  е да се размислува за состојбите во битолскиот второлигаш. Но иако наводно  за вторник,  10 јули е закажана првата прозивка за стартот на подготовките за новата сезона, ...

Read More »

Царинската управа со кампања „НЕ за нелегални алкохолни пијалаци”

Од Царинската управа информираат дека минатата недела при контрола на 25 објекти во Скопје, Битола, Прилеп, Охрид, Ресен и Демир Капија царинските службеници откриле 3 случаи на нелегална продажба на алкохол. Со цел подигање на свеста на граѓаните и нивно ...

Read More »

Касим Каменица нов тренер на РК Пелистер!?

Иако оваа вест сеуште нема официјална потврда, сепак според добро информирани извори на порталот на Битолски весник речиси е сигурно дека за новото првенство нов шеф на стручниот штаб на ракометниот клуб Пелистер ќе биде поранешниот тренер на битолскиот прволигаш   ...

Read More »

Управата на ФК Пелистер: Хаџиевски доби се што бараше, не исполни ништо

Во врска со обвинувањата на сега веќе екс- тренерот на Пелистер, Ѓоко Хаџиевски со соопштение се јави управата на клубот. Во соопштението испратено до јавноста Управата на клубот категорично ги отфрла сите обвинувања на Хаџиевски и истите ги смета за ...

Read More »

Отворен ден на Управата за имотно-правни работи во Битола

Управата за имотно- правни работи во Битола ја спроведе акцијата “Отворени денови“  во подрачното одделение на Управата за имотно правни работи, каде граѓаните имаа прилика од прва рака да се информираат за статусот на своите поднесени барања за приватизација, и ...

Read More »