Don't Miss
Home / Tag Archives: заврши

Tag Archives: заврши

Следува обраќање на Иванов

Претседателот на државата, Ѓорѓе Иванов во 19:15 часот ќе има вонредно обраќање по денешното приведување на 36 лица осомничени за настаните на 27 април во Собранието. На протестот на ВМРО-ДПМНЕ пред Кривичниот суд пратеникот Крсто Јовановски побара од Иванов „да ...

Read More »

Златна камера 300 за филмот “Племето“ на авторот Валентин Васјанович

Со доделувањето на наградите, вечерва беше спуштена завесата на јубилејното, 35-то издание на “Браќа Манаки” кое според сите оценки беше едно од најуспешните изданија досега. “Златна камера 300” жири- комсијата едногласно му ја додели на Валентин Васјанович за филмот “Племето” ...

Read More »