Don't Miss
Home / Tag Archives: Жаклина

Tag Archives: Жаклина

Се заострува политичката пресметка на власта и независната листа “ Поинаку “ во Битола

                            Политичката битка помеѓу локалната власт во Битола и независната советничка листа “Поинаку“ се заострува.           Оваа битка особено се заостри по последните протести пред зградата на Општината кога битолчани протестираа за загадениот воздух.           На денешната прес конференција ...

Read More »

Утре седница на парламентот за одземање на имунитетот

Претседателот на Собранието, Талат Џафери за утре на пладне ја закажа пленарната седницата на која ќе се одлучува за одземањето на имунитетот на пратениците Крсто Мукоски, Љубен Арнаудов, Јохан Тарчуловски, Сашо Василевски, Љупчо Димовски и Жаклина Пешевска, во врска со ...

Read More »

Секој дел од Битола е тажна приказна

Секој дел од градот со своја тажна приказна. Секоја населба со слични инфраструктурни проблеми, а жителите бесни и прелажани прашуваат кога вистински ќе ги осетат благодетите од 21 век- да живеат во град со пристојни улици по кои нема да ...

Read More »