Don't Miss
Home / Tag Archives: Зоран Илиоски

Tag Archives: Зоран Илиоски

Интервју: Зоран Илиоски, кандидат за градоначалник: Битола ќе биде подобро и посреќно место за живеење

Битолски весник: Се наоѓаме само на 4 дена пред локалните избори. Какви се вашите впечатоци од досегашниот тек на кампањата? Зоран Илиоски: Во Битола главно кампањата е коректна како од страна на кандидатите за градоначалници, исто така и од страна ...

Read More »

Илиоски вети изградба на нов кванташки пазар за земјоделски производи

Кандидатот за градоначалник на Битола од ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Илиоски, на денешниот празник меѓу своите сограѓани потенцираше  дека негов приоритет е подобрување на животот на граѓаните, па најави значаен проект од новата програма со која ја бара довербата на претстојните локални ...

Read More »

Илиоски најави гасификација и топлификација на Битола

Два многу важни проекти за Битола за кои нашите политички опоненти шират невистини дека сме се откажале и целосно ги игнорираат, како да не постојат се 37 милиони евра за гасификација и 47 милиони евра за топлификација – живи пари ...

Read More »

Илиоски најави нови 3 кружни текови

Во нашата Програма за Битола предвидуваме неколку инфраструктурни и сообраќајни мерки кои ќе значат побрзо, поефикасно и побезбедно движење низ градот и истовремено намалување на емисијата на штетни издувни гасови од моторните возила. Ќе направиме целосна промена на сообраќајниот режим ...

Read More »

Илиоски на средба со Ромите

Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за Битола, Зоран Илиоски денеска беше на средба со претставници на Ромската заедница. Придружуван од кандидатите за советници, Илиоски со сограѓаните разговараше за нивните проблеми, порачувајќи им дека ќе бидат посветени на решавање на тие ...

Read More »

Зоран Илиоски: Битола во иднина ќе добие многу зеленило и паркови

Битола се гради и развива, напредокот значи повеќе урбани блокови и зголемен животен стандард и повеќе возила, затоа сите заедно мора да планираме и да направиме повеќе зелени паркови, ова на прес-конференција денеска го истакна кандидатот за градоначалник на Битола ...

Read More »

Зоран Илиоски претседател на Изборниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ

Актуелниот пратеник во македонскиот парламент и член на Извршниот комитет на партијата, Зоран Илиоски е избран за претседател на Општинскиот изборен штаб, пред претстојните предвремени парламентарни избори. Со изборот на Илиоски за прв човек на Изборниот штаб, владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ ...

Read More »

Без да поднесе Заев оставка нема образ да бара оставка од Талески

-ВМРО-ДПМНЕ бара Зоран Заев веднаш да поднесе неотповиклива оставка од функцијата градоначалник на општина Струмица. Само во тој случај градоначалникот Зоран Заев ќе има образ да бара било што од градоначалникот Владимир Талески. Така и само така – со оставка и на ...

Read More »

Зоран Илиоски: СДСМ го злоупотребуваат зборот Вистина

Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Битола е еден од оние општински комитети-инцијатори за одржување на собирите на ВМРО-ДПМНЕ кои започнаа минатата недела. Иницијатива, како што истакна Зоран Илиоски, претседател на ОК, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ е од оној ...

Read More »

Зоран Илиоски: Од митингот ќе испратиме позитивни пораки за единство

Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Битола е еден од оние општински комитети кои беа иницијатори за одржување вакви народни собири низ цела Македонија, изјави денеска на прес,  Зоран Илиоски , претседател на ВМРО-ДПМНЕ ОК, Битола по повод утрешниот народен собир на ...

Read More »