Home / Вести / Тепачки во Битола и Демир Хисар

Тепачки во Битола и Демир Хисар

На 26.02.2024 во СВР Битола, Б.С. од Битола пријавил дека на Бул.„1 Мај“ во Битола бил физички нападнат од негов сосед, кој употребил и остар предмет. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

На 26.02.2024 во СВР Битола, Г.Ј.(32) од с.Слоештица, Демирхисарско, пријавил дека на ул.„Димитрие Туцовиќ” во Битола бил физички нападнат од Ф.Ј.. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*