Home / Вести / Заев ја осуди бруталноста на полицијата

Заев ја осуди бруталноста на полицијата

Премиерот Зоран Заев го осуди вчерашниот инцидент, во кој полицајци тепаа неколку лица во Битола. Според него, таквото однесување е срамно за полицијата.

– Бруталноста од страна на полициски службеници врз граѓани Роми, што ја видовме вчера во видеото на социјалните мрежи, е за најсилна осуда. Таквото однесување е срамно за полицијата, ја заслужува осудата која пристигна од јавноста – напиша Заев на Фејсбук.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

error: Content is protected !!