Home / Uncategorized / Загина 46 годишен битолчанец кај Тополчани

Загина 46 годишен битолчанец кај Тополчани

Во тешка сообракајна несреќа која се случи ка Тополчнаи 46-годишен битолчанец го изгуби својот живот. Како што информираат од полицијата четири лица се здобиле со повреди, но се надвор од животна опасност.

Сообраќајката се случила откако се судриле автомобил „Опел астра“ и автомобил „Цитроен Берлинго“, управуван од битолчанецот.

Повредените се пренесени во болницата во Битола и според првичните информации на полицијата тие не се во животна опасност.

Поради сообраќајката неколку часа попладнево патот Прилеп-Битола беше во прекин во двата правци.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

error: Content is protected !!