Home / Uncategorized / ВМРО ДПМНЕ на протест во Битола

ВМРО ДПМНЕ на протест во Битола

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска на протестен марш во Битола.

Од ВМРО-ДПМНЕ соопштија дека протестот ќе започне во 13:30 пред спортската сала во Битола, преку Широк Сокак до Домот на културата, пред плоштадот „Гоце Делчев“.

Протестот се одржува на денот на потпишувањето на договорот на Македонија со Грција во Преспа.

За ВМРО-ДПМНЕ како што соопштија, се работи за исклучително штетен договор, кој е во апсолутна спротивност со државните и националните интереси на Република Македонија.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*