Don't Miss
Home / Uncategorized / Заев и Ципрас со делегациите пристигнаа во Отешево

Заев и Ципрас со делегациите пристигнаа во Отешево

Делегацииите кои денеска присуствуваа на потпишувањето на договорот за името во Псарадес на грчка страна, пристигнаа во Отешево каде е планиран заеднички ручек.

Присутни се премиерите на Македонија и Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас, високата претставничка за надворешна и безбедносна политика Федерика Могерини, еврокомесарот за проширување Јоханес Хан, медијаторот на ОН Метју Нимиц и амбасадорот на ЕУ во Македонија, Самуел Жбогар.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*