Home / Вести / Латас меѓу најприслушкуваните

Латас меѓу најприслушкуваните

Во најголем дел од прислушуваните разговори се јавуваат поранешните министри Миле Јанакиески и Гордана Јанкуловска, како и новинарот, Драган Павловиќ Латас, изјавија обвинителите од СЈО во гостување на 1ТВ.

Тие открија уште еден податок, непознат за јавноста, дека меѓу најприслушуваните функционери е и поранешниот советник во Царинска управа, Владо Мијалков, брат на поранешниот шеф на УБК, Сашо Мијалков.

Обвинителката Катица Јанева рече дека тоа е необично бидејќи прислушуваните разговори потекнуваат од Управата за безбедност и контраразузнавање, со која управувал Сашо Мијалков.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

error: Content is protected !!