Home / Вести / Дали Парламентот повторно ќе работи?

Дали Парламентот повторно ќе работи?

Според засега неофицијални извори пратеници на СДСМ собираат потписи за да го одоброловолат претседателот на Собранието Талат Џафери да го свика распуштениот парламент,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*