Home / Свет / Даниел со одличен настап на Евровизија

Даниел со одличен настап на Евровизија

Даниел Кајмакоски блесна во полн сјај на евровизиската сцена во Виена. Звуците на „Autumn leaves“ одекнуваа во преполната сала Штадхале каде има и голем број негови фанови кои пристигнаа денес.

Заедно со придружните вокали од групата МЕРЧ, Даниел го покажа својот неверојатен пејачки талент и ја претставија Македонија во најдобро светло.

Останува само да се надеваме дека тоа ќе го препознае и публиката ширум Европа и ќе гласа за да го видиме Даниел уште еднаш во финалето на 23 мај.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*