Home / Вести / Ковидот не го прележа и Српскиот патријарх Иринеј

Ковидот не го прележа и Српскиот патријарх Иринеј

Српскиот патријарх Иринеј почина денес на 90-годишна возраст во ВМЦ Карабурма. Патријархот починал во 7:07 часот, пренесе агенциајта „Спутник“.

Информацијата за смртта на патријархот ја објави и претседателот на Србија, Александар Вучиќ, на својот профил на Инстаграм.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*