Home / Вести / Почина едномесечно бебе

Почина едномесечно бебе

Во текот на вчерашниот ден во Битола почина едномесечно бебе. Според извори на „Нова Македонија“ смртта на бебето била пријавено вчера попладне.

По пријавата во домот каде што починало бебето пристигнала екипа на СВР Битола, како и медицински работници на итната медицинска помош, при што од страна на лекарот била констатирана смртта на бебето.

Засега не се познати причините од што починало едномесечното бебе во Битола.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

error: Content is protected !!